Każdy rozdział ma swoją autorkę, ale jest efektem dyskusji kilkuset osób.

Autorki rozdziałów – kobiety, które dzieląc się swoją ekspercką wiedzą wzbogaconą macierzyńskim doświadczeniem, chcą ułatwić Ci początek macierzyńskiej drogi. Pisały, często zarywając noce i spędzając przy komputerze każdą chwilę pomiędzy pracą zawodową a opieką nad dziećmi.

Uczestniczki projektu „Mamy piszą książkę” – kobiety, które z pełnym zaangażowaniem brały udział emocjonujących dyskusjach, dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami, pracowały nad wizją książki oraz jej zawartością merytoryczną.

Pełną listę osób zaangażowanych w projekt „Mamy piszą książkę” znajdziesz tutaj: UCZESTNICZKI.

ZUZANNA ANTECKA, szpinakrobibleee.pl

Psycholog i dietetyk

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Psycholog oraz dietetyk, zafascynowana żywieniem dzieci. Promuje jedzenie smaczne, świadome i intuicyjne. Pomagam rodzicom zamienić ich dzieci w Małych Smakoszy. Na blogu www.szpinakrobibleee.pl podpowiadam, jak sprawić, by rodzinne posiłki były przyjemnością i co zrobić, by nie wychować niejadka. Prowadzę warsztaty i konsultacje indywidualne. Specjalizuję się w kształtowaniu dobrych nawyków żywieniowych. Jestem autorką kursu on-line „Akademia Małego Smakosza”, „BLW na talerzu” oraz „Zarządzanie słodyczami w diecie dziecka”. Ukończyłam m.in. szkolenia „Dziecko w gabinecie dietetyka”, „Karmienie dziecka w aspekcie logopedycznym”, „Wybiórczość pokarmowa w ujęciu sensoryczno-motorycznym”, „Karmienie terapeutyczne Human Dolls”. Współpracuję z Akademią Pawła Zawitkowskiego. Prywatnie mama Szpinakożercy.

ANA KRYSIEWICZ, MatkaAptekarka.pl

Farmaceutka

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Magister farmacji z 10-letnim doświadczeniem, mama Tosi, autorka bloga www.matkaaptekarka.pl, który dla czytelniczek jest źródłem informacji na temat właściwego stosowania leków u dzieci, kobiet w ciąży oraz mam karmiących piersią.

LEK. DAGMARA CHMURZYŃSKA-RUTKOWSKA, MamaPediatra.pl

Lekarz pediatra

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

„Mamapediatra” jest mamą, żoną i lekarzem w trakcie specjalizacji z pediatrii. Stworzyłam bloga z myślą o rodzicach, którzy mają niejednokrotnie sporo wątpliwości. Dr Google często wprowadza zamęt i przerażenie, dlatego chciałam przemycić do internetu trochę informacji od siebie, które oparte są na publikacjach i moich własnych doświadczeniach.

MLEKOTEKA.pl

Iza Sztandera, Iza Frankowska-Olech – założycielki Mlekoteki 

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Celem Mlekoteki jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat wartości mleka kobiecego, wsparcie i edukacja kobiet oraz ich rodzin w zakresie żywienia małych dzieci oraz integracja środowiska wspierającego karmienie piersią. Chcemy, by rodzice, w oparciu o dostęp do rzetelnej wiedzy mogli dokonywać świadomych wyborów dotyczących sposobu żywienia swojego dziecka. www.mlekoteka.pl, facebook.com/Mlekoteka

ANITA, srokao.pl

Chemik

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Mam na imię Anita. Z wykształcenia jestem chemikiem. Składami kosmetyków interesuję się od kilkunastu lat, a od kilku skupiam się bardziej na kosmetykach dla dzieci. Tematykę składników kosmetycznych zgłębiam nieustannie, bo lubię poszerzać swoją wiedzę. Tworzę również swoje własne receptury kosmetyczne. Oprócz tego kocham książki. Na co dzień jestem mamą dwójki dzieci – córki i syna. Zapraszam na bloga: www.srokao.plhttps://www.facebook.com/Srokao 

KATARZYNA PŁAZA-PIEKARZEWSKA, blog.zapytajpolozna.pl

Położna

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Nazywam się Kasia Płaza-Piekarzewska. Jestem położną. Jestem mamą wspaniałej córeczki. Pomagam przyszłym rodzicom przygotować się do narodzin potomka, towarzyszę i wspieram w pierwszych dniach po tym wydarzeniu. Pomagam mamom karmiącym w rozwiązywaniu problemów związanych z laktacją i rozwiewam wątpliwości dotyczące karmienia piersią. Uczę także rodziców Masażu Shantala dla niemowląt. O tym wszystkim piszę też na moim blogu: blog.zapytajpolozna.plfacebook.com/ZapytajPoloznaPLinstagram.com/polozna_kasia

JOANNA GOTFRYD, Mamopracuj.pl

Założycielka Mamopracuj.pl

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Współzałożycielka @MamoPracuj. Jestem mamą dwóch wesołych dziewczynek. Po studiach przez kilka lat pracowałam w wielkim biznesie. Po urodzeniu młodszej córki nie mogłam elastycznie wrócić do pracy, postanowiłam więc wziąć sprawy w swoje ręce. W Mamo Pracuj odpowiadam za rozwój fundacji, współpracę reklamową i finanse.

AGNIESZKA CZMYR-KACZANOWSKA, Mamopracuj.pl

Założycielka Mamopracuj.pl

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Współzałożycielka @MamoPracuj. Jestem mamą trójki wspaniałych dzieci, które zmieniły mój sposób myślenia o pracy. Przetestowałam już wszelkie elastyczne formy pracy i sposoby na godzenie życia rodzinnego i zawodowego, wiem co się sprawdza a co nie. W Mamo Pracuj odpowiadam za współpracę z pracodawcami oraz rozwój portalu.

ANNA ŁABNO-KUCHARSKA, Mamopracuj.pl

Fundacja Mamo Pracuj

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Jestem mamą mądrej indywidualistki. Posiadam doświadczenie w koordynacji projektów, prowadzeniu szkoleń oraz doradztwa. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, podróżować, czytać książki i celebrować picie kawy. Rozwijam projekty i akcje społeczne portalu @MamoPracuj.

KSENIA S. POTĘPA facebook.com/trzymajdziecko

Ilustratorka

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Ilustratorka, autorka nietuzinkowych komiksów, które publikuje na swoich fanpageach: „Nie mogę, trzymam dziecko” oraz „Torbacz Wombat”. Jak sama o sobie pisze: „Taka trochę pół matka pół rysowniczka. Chciałabym być najlepsza w dzieci, ale do moich nie dodali instrukcji obsługi ;)” www.facebook.com/trzymajdziecko; facebook.com/torbaczwombat

IZABELA DEMBIŃSKA

Położna i psycholog

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku Położnictwo oraz absolwentka psychologii na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. Od ponad 12 lat związana z treningiem dotyczącym aktywności fizycznej kobiet w ciąży oraz w okresie poporodowym. Założycielka Medical Pregnancy Training- szkoleń dla profesjonalistów oraz programu dla kobiet w okresie okołoporodowym „Ćwicz z położną“.  Szkoleniowiec Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie oraz współprowadząca szkoleń z zakresu osteopatii w Fizjosystem we współpracy z Eweliną Tyszko- Bury. Współwykładowca w szkoleniach Katarzyny Witek – Trening Mamy.

Prowadząca coroczne warsztaty dla Studenckiego Koła Ginekologii i Położnictwa przy I Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytety Medycznego Wydziału Lekarskiego z zakresu świadomego treningu kobiet w ciąży. Prelegentka licznych krajowych i międzynarodowych konferencji o tematyce pracy z ciałem kobiet w ciąży.

Ekspert portalu „Mama i sport“, współpraca mertotyczna przy ksiązce FitMom – Ania Dziedzic. Uczestniczka licznych wystąpień medialnych i uczestniczka szkoleń oraz konferencji z zakresu treningu w ciąży i w tematyce położnictwa.  Obecnie związana ze Szpitalem Praskim w Warszawie oraz Przychodnią Osteopatii Ginekologicznej Renort Słuchając Ciała i FizjoPelvi Woman Health Phsiotherapy.

Położna z matki na córkę. Mama Leona i Nadii. Szczęśliwa żona. Położna z pasji i świadomego wyboru pełna wiary w kobiecą moc rodzenia a przede wszystkim moc przechodzenia przez drogę porodu.

www.rodzimy.pl; facebook.com/cwiczzpoloznaa ;  instagram.com/polozna_izabela_dembinska

LINDA CZECHOWICZ

Terapeutka mięśni dna miednicy

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Certyfikowana terapeutka mięśni dna miednicy wg szwajcarskiej koncepcji BeBo®, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne. Pomagam kobietom dbać o ich zdrowie intymne. Chcę, aby wszystkie kobiety w Polsce były świadome drzemiącej w nich mocy. Co dzień uświadamiam kobietom, jak ważne są dla nas mięśnie dna miednicy, zarówno ze względu na funkcje podtrzymujące narządy wewnętrzne, jak i dające ogromne możliwości spełnienia na polu erotycznym. Prowadzę również bloga www.femipelvi.com. Prywatnie żona swojego męża i mama dwóch wspaniałych chłopców.

WIOLETTA MICHTA

Logopeda

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Cześć! Jestem mamą i największym sensem mojego życia jest mój cud – Jaś. Jestem także logopedą i uwielbiam swoją pracę. Lubię prowadzić warsztaty i spotkania dla rodziców aby pokazać im, że ich rodzicielstwo może być piękne i mądre. Postanowiłam wziąć udział w projekcie „Mamy piszą książkę”, bo zawsze marzyłam, aby napisać książkę, a teraz się udało. W wolnych chwilach szyję na maszynie, co dopełnia mnie całkowicie!

ALEKSANDRA ODALSKA

Psycholog, doula

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Jestem psychologiem, mam czworo dzieci. Po trzecim porodzie poczułam, że chcę się zajmować tematyką okołoporodową zawodowo i tak zostałam doulą, instruktorką masażu Shantala, doradczynią noszenia ClauWi 🙂 Projekt „Mamy piszą książkę „zainteresował mnie, ponieważ w dużej części autorkami są kobiety łączące ekspercką wiedzę zawodową z osobistym macierzyńskim doświadczeniem.www.facebook.com/rozkwitajmamo

MGR ALEKSANDRA POLANOWSKA-LENART

Fizjoterapeuta uroginekologiczny

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Absolwentka Wydziału Rehabilitacji na AWF J. Piłsudskiego  w Warszawie. W 2015 roku otrzymała tytuł fizjoterapeuty uroginekologicznego nadawanego przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako fizjoterapeutka w polskich i zagranicznych klinikach. Obecnie prowadzi prywatną praktykę terapeutyczną, specjalizując się w pracy z pacjentkami z zaburzeniami dna miednicy, nietrzymaniem moczu czy zaburzeniami neurologicznymi. Jest założycielką wydawnictwa FIZJOPRESS, z pierwszą pozycją wydawniczą: ”Rozejście mięśnia prostego brzucha. Holistyczne rozwiązanie dla osłabionych mięśni brzucha” Katy Bowman. Prywatnie żona oraz mama dwóch córeczek. www.fizjospot.pl, www.fizjopress.pl

FUNDACJA RODZIC w MIEŚCIE

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Fundacja „Rodzic w mieście” powstała z potrzeby reprezentacji w debacie publicznej rodziców żyjących w miastach oraz ograniczania wszechobecnego wykluczeniu rodziców z dziećmi z życia społecznego i kulturalnego. Działamy na rzecz przyjaznego miasta, przestrzeni publicznej, promujemy miejsca przyjazne dzieciom, wspieramy przedsiębiorczość mam. www.rodzicwmiescie.pl

OLA KRZYWIŃSKA

Psycholog

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Psycholożka, psychoterapeutka psychodynamiczna, towarzyszka kobiet planujących ciążę, będących w ciąży i tych po porodzie (również w depresji poporodowej). Wspiera młodych rodziców w początkach rodzicielstwa. Prowadzi warsztaty dla kobiet i par na temat psychologicznych uwarunkowań ciąży, porodu i połogu. Pracuje w swoim krakowskim gabinecie, ale również „w terenie” – w domach kobiet, w ich naturalnym środowisku. Szyje dla siebie i dzieci, odnawia stare meble lub tworzy nowe, zawsze chętna do rozmowy. Kontakt: ola.krzywinska@gmail.com

KAROLINA ROWIŃSKA

Radca prawny

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Jestem kilkoma zawodami w jednym, ale w pierwszej kolejności jestem mamą Krzysia, jego kucharką, sprzątaczką, animatorką, opiekunką, śpiewaczką i wszystkim tym, czego aktualnie potrzebuje 🙂 A dla siebie jestem szczęśliwą żoną, radcą prawnym, interesuję się psychologią, modą, lubię biegać, a obecnie próbuję swoich sił w pisaniu tekstów w ramach projektu „Mamy piszą książkę.”

AGNIESZKA WAL

Położna

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Krakowska położna pracująca na bloku porodowym i oddziale ginekologiczno-położniczym, mama małej Apolonii, właścicielka firmy Oh!mybaby (www.facebook.com/ohmybabypl). „Mamy piszą książkę” to projekt, który jest dla mnie spełnieniem marzeń o przekazaniu mamom życiowych, rzetelnych i fachowych informacji w niecodzienny i bardzo przystępny sposób. Takiej książki jeszcze nie było!

AGATA POTAPSKA

Psycholog

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Dr Agata Potapska, psycholog specjalizujący się w diagnozie klinicznej dziecka, członek Sekcji Diagnozy Psychologicznej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, propagatorka wiedzy psychologicznej, autorka artykułów, wystąpień, recenzji, audycji poświęconych psychologii. Mama cudownego syna, który jest jej największą życiową inspiracją.

CAMILLA WŁODARSKA

Doradca rodzinny

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Jestem mamą wspaniałej i żywej czwórki dzieci, która uczy się w systemie edukacji domowej. Zawodowo – Doradca Rodzinny, z głównym punktem Rodzicielstwa Bliskości i Rozwojem Dzieci. Założycielka Fundacji „Centrum dla Rodzin” w Polsce (www.centrumdlarodzin.pl) oraz sklepu internetowego www.MyHappyFamily.at z produktami ekologicznymi, gdzie wspieramy polskie rodziny, a w szczególności przedsiębiorcze mamy, aby ich produkty miały szansę zaistnieć na rynku Europejskim.

JOANNA OSTREJKO-SOCHAL

Psycholog

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Z zamiłowania i zawodu jestem psychologiem. Serduchem jestem przy rodzinach i ich relacjach, a zwłaszcza przy tej niesamowitej przygodzie jaką jest rodzicielstwo. Pracuję z nieletnimi matkami i ich pociechami. Mam tę radość oraz wyzwanie, by wprowadzać je w świat macierzyństwa, wspierać na każdym kroku. Prywatnie jestem mamą dziewczynki, która wywróciła mój świat do góry nogami.

EWA CETERA

Doula i coach

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Doula i coach w jednej osobie. Jako doula towarzyszę kobiecie, która rodzi się jako mama. Jako coach wspieram kobiety w odkrywaniu ich kobiecości i seksualności. Mama trójki dzieci. Mam za sobą doświadczenie cesarki, VBAC i narodzin w domowym zaciszu. Moja supermocą jest umiejętność przełamywania tabu, dlatego postanowiłam napisać rozdział o seksie. www.rodzisiemama.pl

AGNIESZKA LISZEWSKA

Childprooferka

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Specjalizuję się w bezpieczeństwie małych dzieci – jestem pierwszą w Polsce childprooferką (ekspertką w dziedzinie zabezpieczania domów dla dzieci). Prowadzę firmę Przygotuj Dom, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem dotyczącym zapobiegania wypadkom maluchów. Moja misja to tworzenie domów przyjaznych dzieciom. www.przygotujdom.pl , www.facebook.com/przygotujdom

NATALIA LUBLIŃSKA

Wirtualna asystentka

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Lubię to, że dzięki macierzyństwu żyję bardziej świadomie. Mój udział w projekcie jest wyrazem wdzięczności dla mam, które dzielą się swoimi doświadczeniami w Internecie. Mimo, że często się różnimy, jesteśmy dzięki temu silniejsze. Chcę podać dobrą energię dalej. Jestem żoną, mamą dwóch chłopaków, wirtualną asystentką, kolekcjonerką wiedzy, piszę bloga: www.natalia-lub.pl

BEATA MEINGUER

Coach okołoporodowy

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Coach okołoporodowy, hipno-doula, inicjatorka i propagatorka idei Błękitnego Porodu. Mama trójki wspaniałych dzieci, urodzonych w stanie głębokiego relaksu. Od ponad 4 lat wspieram kobiety i ich bliskich w okresie okołoporodowym. Indywidualnie przygotowuje kobiety do porodu w autohipnozie, prowadzę warsztaty o tematyce okołoporodowej w Krakowie i innych miastach. Współtworzę interdyscyplinarny zespół profesjonalistów opieki okołoporodowej, który powstał w ostatnim roku w Krakowie. Znajdziesz mnie na FB@hipnodoula, prowadzę facebookową grupę wsparcia okołoporodowego o nazwie Błękitny Poród, oraz stronę www.blekitnyporod.pl ; www.beatameinguer.com

ANNA WRZOCHAL

Dietetyk

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Dietetyk, propagatorka zdrowego stylu życia i założycielka Świętokrzyskiej Kliniki Dietetyka (facebook.com/SwietokrzyskaKlinikaDietetyka). Autorka książek „Zupy podstawą diety” oraz „Żywienie jako element profilaktyki i leczenia chorób nowotworowych”. Prywatnie – zakochana po uszy w swoim mężu, kochająca taniec oraz podróże. Niedawno rozpoczęłam swoją najpiękniejszą przygodę i zostałam mamą Tymonka. W projekcie wzięłam udział, aby dotrzeć do wszystkich mam z informacją, że żywienie dzieci to inwestycja w ich przyszłość.

KATARZYNA TURCHAN

Fizjoterapeutka, terapeutka NDT-Bobath

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Jestem fizjoterapeutą, terapeutą NDT-Bobath, ale przede wszystkim jestem Mamą – entuzjastką długiego karmienia piersią, chustonoszenia i wychowywania w bliskości i szacunku do potrzeb Dziecka. Nie zapominam też o sobie – uwielbiam biegać i kocham górskie wędrówki. Na swoim blogu www.matkafizjowariatka.blogspot.com przekazuję Rodzicom informacje o prawidłowym rozwoju Maluchów.

MAGDA GAJEWSKA

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Jestem mamą i żoną, a na blogu „Mum’s Life” (www.mumslife.pl) piszę o równowadze między macierzyństwem z telewizji, a legendarną zimną kawą. Dołączyłam do projektu, bo pamiętam siebie przed narodzinami pierwszej córki. Pamiętam niepewność, obawy, brak odpowiedzi na wiele pytań i wierzę w to, że nasza książka pozwoli na te pytania odpowiedzieć. www.mumslife.pl

MAGDALENA HUL

Doula i położna

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Doula i położna, członkini Stowarzyszenia Doula w Polsce oraz Stowarzyszenia „Dobrze Urodzeni”. Prywatnie żona oraz mama szalonej dwójki – syna urodzonego przez cięcie cesarskie i córki urodzonej VBAC. Twórczyni i administratorka portalu www.naturalniepocesarce.pl i facebookowej grupy „Naturalnie po Cesarce Grupa Wsparcia”. Autorka artykułów medycznych. Inspiracją i motywacją do zapoczątkowania wymienionych inicjatyw, a także transformacji zawodowej – z nauczyciela języka angielskiego w doulę, a później także położną – były dla niej własne doświadczenia porodowe. Wierzy w moc kobiet i znaczenie jakości porodu.

KAJA GROCHOWALSKA

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Jestem mamą, która żyje kreatywnie. Każdego dnia projektuję, fotografuję, szyję czy odnawiam meble, a macierzyństwo dodaje mi pomysłów i motywacji. Stworzenie okładek do książek było świetną przygodą, chciałam wziąć udział w projekcie, bo brakowało mi takiej książki, gdy sama byłam w ciąży.

www.piafka.pl

MARTYNA KUKAWSKA

położna

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Jestem położną oraz psychologiem. Uczę kobiety jak dbać o zdrowie i wspieram na każdym etapie życia w ich płodności i w życiu rodzinnym. Prywatnie, jestem mamą trzech dziewczynek.

https://www.facebook.com/martynakukawskapl www.martynakukawska.pl

KASIA GORZEŃSKA

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Kasia – mama dwójki „piorunów” 😉 będących jednocześnie najpiękniejszymi promieniami słońca…

MAGDALENA KIŻEWSKA

Pedagog

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Pedagog, terapeuta zajęciowy, mama 18-latki i 10-latka. Prowadzę blog www.homeslowlife.pl o uważności dla siebie, bliskich, natury. Do projektu książki „Mamy dla Mamy”przystąpiłam gdyż, wiem jak trudno jest być niedoświadczoną mamą, a najważniejsze to słuchać głosu swojego serca czasem idąc pod prąd. Chciałabym, aby przyszłe mamy, mając taką lekturę w zasięgu ręki, nie musiały popełniać tych samych błędów oraz mam nadzieję, że choć trochę rozwieje obaw przed nieznanym.

MGR KATARZYNA OSADNIK

Położna

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Ukończyła studia położnicze w 2009 r. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Szpitalu Powiatowym w Mikołowie oraz jako położna środowiskowo-rodzinna w Poradni Profmed w Katowicach, gdzie na co dzień wspiera matki po porodach siłami natury oraz cięciu cesarskim. Wielokrotnie prowadziła prelekcje dla profesjonalistów medycznych oraz osób niezwiązanych z medycyną na temat VBAC oraz cięcia cesarskiego. Autorka kilku artykułów medycznych. Prywatnie mama po cięciu, VBAC i VBA2C. Członkini Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni. Właścicielka Centrum Świadomego Rodzicielstwa www.centrumrodzica.pl

IZABELA KSYTA

Położna rodzinna

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Mgr położnictwa, położna rodzinna, wytatuowana wegetarianka – kombinacja niezbyt często spotykana w tym zawodzie 😉 Swoją opieką obejmuję głównie kobiety w ciąży (w przychodni oraz w szkole rodzenia) oraz świeżo upieczone rodziny podczas wizyt patronażowych. Fascynuję się rodzicielstwem bliskości, holistyczną opieką nad kobietą i dzieckiem, życiem w zgodzie z naturą i takim też macierzyństwem, ale także medycyną opartą na dowodach. Marzy mi się zamieszkanie z rodziną na Islandii.

JOANNA PSTRĄGOWSKA

Psycholog

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Jestem psychologiem, mamą dwójki chłopaków, uwielbiam pisać i działać kreatywnie. Ze wszystkich dróg, które przebyłam najpiękniejszym i zarazem najbardziej wymagającym szklakiem jest, było i nadal będzie – rodzicielstwo. Nie zależnie od tego ile oznaczyłam już punktów na mapie macierzyństwa, nieodmiennie mnie ono zaskakuje, mobilizuje do zmiany, do dbania o siebie i empatii. www.dzieciecerelacje.pl

ANNA ŁABĘDŹ

Psycholog i psychoterapeuta dziecięcy

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Jestem psychologiem i psychoterapeutą dziecięcym. Pracuję w Krakowie. Prowadzę blog nieporadnikrodzicielski.pl. W pracy i w życiu cenię sobie koncepcję rodzicielstwa bliskości. Doświadczenie własnego macierzyństwa inspiruje mnie do ciągłego rozwoju w roli rodzica, specjalisty oraz jako człowieka. Dlatego wierzę w siłę projektu „Mamy piszą książkę”. Nigdy nie mam dość kawy i książek 😉

ANIA ŚLIWIŃSKA

Psycholog

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Z wykształcenia psycholog, z zawodu analityk. Aktualnie pracuję nad rozwojem własnego biznesu. Jestem mamą dwójki wiecznie (no dobra przez większość czasu) radosnych krasnali. W projekcie Mamy Piszą Książkę, wzięłam udział głównie po to, żeby oderwać się od spraw codziennych na rzecz pracy umysłowej, której efekt, oprócz mojej satysfakcji, wniesie dużą wartość i wspomoże w macierzyństwie wszystkie przyszłe pokolenia mam. Anna Śliwińska, mama radosnych krasnali, www.orbitawspolpracy.pl

PAULINA WILCZYŃSKA

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Zakochana w sztandze, promotorka zdrowego podejścia do odżywiania, aktywna mama. Stworzyłam swoje miejsce w sieci (www.silawilczegoapetytu.pl), żeby zarażać inne kobiety miłością do aktywności fizycznej. Ciąża, poród i macierzyństwo umocniły mnie w przekonaniu, jak ważne jest słuchanie swojego ciała. Idea projektu „Mamy piszą książkę” zafascynowała mnie – połączenie specjalistów i doświadczonych, życzliwych kobiet w jednym miejscu.

MAGDALENA SKIBA

Logopeda i pedagog

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Jestem szczęśliwą mamą Hani i Karola. Z wykształcenia jestem logopedą i pedagogiem. Prowadzę również bloga parentingowego www.ochkarol.com. Całe moje życie kręci się wokół dzieci. Moim cichym marzeniem jest wydanie własnej książki dla najmłodszych. Być może udział w projekcie „Mamy Piszą Książkę” to właśnie mój pierwszy mały krok ku jego realizacji.

MAŁGORZATA ZAWILSKA-ROSPĘDEK

Inżynier

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Z wykształcenia jestem inżynierem ochrony środowiska, z zawodu i pasji – inżynierem, trenerem, żoną i matką (kolejność chronologiczna). Na co dzień prowadzę bloga „Inżynier w zielonych okularach”: www.inzynierwzielonychokularach.blogspot.com. Uwielbiam dzielić się wiedzą, dlatego wzięłam udział w projekcie „Mamy piszą książkę”.

DOROTA WOŁKOWSKA

Specjalista social media

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Matka – wariatka córci Łobuziary. Z zawodu social media specjalista w Grupie ADream, hobbystycznie chórzystka, z temperamentu typowy sangwinik. Nakaz leżenia w ciąży wykorzystałam na czytanie, czytanie i jeszcze raz czytanie o dzieciach i macierzyństwie. Chętnie podzielę się swoją wiedzą. A historia mojego macierzyństwa jest najlepszą, jaka mi się przydarzyła, więc i jej fragmenty chętnie przekażę kolejnym mamom.

KATARZYNA FRĄTCZAK

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Macierzyństwo to obecność kogoś ważnego. Wielka przygoda, którą odkrywam każdego dnia od ponad pięciu lat. Jestem mamą – to znaczy, że nie tylko daję z siebie to co najlepsze, ale też otrzymuję bezgraniczną miłość, spontaniczną radość i motywacyjną siłę. Macierzyństwo to zmiany i podejmowanie nowych wyzwań. Udział w projekcie TEJ książki jest jednym z nich. Uwielbiam górskie wędrówki, jazdę na rowerze, kadry fotografii i dobrą muzykę. Znajdziesz mnie tutaj: www.mixabi.pl, www.facebook.com/MixabiMarketing

JOANNA BANYŚ

Pedagog

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Mam na imię Asia. Z wykształcenia jestem pedagogiem, choć ostatnio „zawodowo” spełniam się jako mama i żona. Interesuję się psychologią, kocham taniec, teatr i książki, choć w ostatnim czasie obracam się w tematach związanych głównie z macierzyństwem i dziećmi 🙂 Mam wiele marzeń, jednym z nich było napisanie książki…

ANNA STAWIARSKA

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Nazywam się Anna Stawiarska, mam 37 lat. Jestem mamą 1,5 rocznego Szymona. Od 10 lat mieszkam w Holandii. Wzięłam udział w projekcie „Mamy piszą książkę”, ponieważ uważam, że jego idea jest bardzo interesująca i jest to jedyna taka książka dostępna na rynku. Wierzę, że ta książka będzie ogromnym wsparciem dla większości mam. Ponad to jestem kilkuletnim praktykiem hatha jogi i chcę przekazywać moją wiedzą innym. Możesz mnie podglądać na Instagramie @anna_flowgirl

MARTA MADEJA

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Nieperfekcyjna Mama dwóch księżniczek, które od urodzenia skradły moje serce. W swoim codziennym życiu dążę do tego by czuć się spełnioną Kobietą, Mamą i Żoną. Nie lubię stać w miejscu. Uwielbiam gdy dzieje się coś ciekawego, dlatego wzięłam udział w projekcie “Mamy piszą książkę”. Dało mi to możliwość podzielenia się swoją historią oraz poznania niezwykłych doświadczeń innych Mam – bo bycie Rodzicem to nie „bułka z masłem”.

KATARZYNA LADDACH

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Szczęśliwa mama Poli, od niedawna trójmiejski słoik w Poznaniu. Korzystając z uroków urlopu macierzyńskiego odnawiam dawne hobby: piszę, czytam, biegam, pichcę, robię na drutach, fotografuję, zbieram ciekawe projekty wnętrz domów rustykalnych na wypadek gdyby kiedyś przyszła mi chęć rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady…  Dlaczego wzięłam udział w projekcie? Chcę pomóc świeżo upieczonym mamom, a tym samym obalić mit, że matka matce wilkiem.

AGATA WILCZEK

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Jestem mamą dwóch wspaniałych dziewczyn i chcę podzielić się ze światem swoimi doświadczeniami. Współpracuję z wieloma kobietami, na wielu płaszczyznach – w tańcu, w pracy, w codziennym życiu. Cenię sobie rady i przeżycia innych. Wiem, że możemy dzięki temu dać sobie dużo nawzajem.

AGATA ZIELEŹNIK-SZAREK

Fizjoterapeutka

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Fizjoterapeutka, absolwentka AWF Katowice. Mama dwóch chłopców – Szymona i Kuby. Moją pasją są ćwiczenia i sport. Odkąd zostałam mamą, duży nacisk kładę na aktywizację młodych mam do powrotu do formy po ciąży. Udział w tym projekcie to dla mnie możliwość podzielania się wiedzą i doświadczeniem z innymi mamami, a także ciekawa przygoda.

WIOLETA STACHACZ

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Wioleta Stachacz – prywatnie żona Tomasza, i od niespełna roku mama Tosi. Zawodowo – dotychczas handlowiec, aktualnie szukająca własnej ścieżki i pomysłu na życie…Projekt „Mamy Piszą Książkę”? Jak tylko pierwszy raz o nim przeczytałam, wiedziałam, że muszę w nim aktywnie uczestniczyć!  Daje mi dużo nowej wiedzy (nie tylko macierzyńskiej), ale też poszerza moje horyzonty na różnych płaszczyznach. Jest naprawdę ciekawą przygodą!

DAGMARA LIPKOWSKA

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Jestem mamą Conrada urodzonego. Jak każda mama, chciałabym uchylić swojemu dziecku nieba, a także sprawić, aby jego dzieciństwo było pełne miłości, cierpliwości, oraz właściwych wzorców. Będąc mamą największego, choć jeszcze tak młodego, miłośnika książek, stałam się również blogerką – na blogu Libraszki (www.libraszki.pl) recenzuję książeczki dla dzieci, zachęcając do wspólnego czytania. Jest mi niezwykle miło uczestniczyć w projekcie „Mamy piszą książkę”. Nikt nie zna lepiej wszystkich odcieni macierzyństwa niż my, mamy. Dzielmy się wiedzą i doświadczeniem dla dobra naszych dzieci i nas samych.

SYLWIA NOWAK

Pedagog

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Mama 5-letniej Hani i 3-letniego Piotrusia. Absolwentka pedagogiki na kierunku edukacja artystyczna. Dyrektorka i pacjentka rodzinnego domu wariatów ☺ Wieczna marzycielka, żona nieidealna a także managerka ds. chaosu. Macierzyństwo to dla mnie bardzo cenna lekcja wiedzy o sobie, o swoich ukrytych uczuciach, dążeniach i granicach. Dzieci motywują mnie do bycia lepszą wersją siebie i do poszukiwania kontaktu ze swoim wewnętrznym dzieckiem.

KATARZYNA BURZYŃSKA

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Katarzyna, Kasia, Kaśka, zwana Rudą albo Burzą, po mężu. Prowadząca zajęcia dla dzieci i rodziców Bliskość w Ruchu. Wyrosłam z psychologii i tańca, który pokierował mnie w stronę bardziej pogłębionej pracy z ciałem i rozszerzaniem jego świadomości. Praktykuję Improwizację Kontaktową, technikę taneczną, która uczy mnie wolności, równości, spontaniczności i odpowiedzialności. Zainspirowała mnie do stworzenia okazji do rodzinnych spotkań. Po co? Aby wspólnie z rodzinami praktykować ruch, który jest ważny w rozwoju, a jednocześnie być razem, z własnym dzieckiem. Jak przygody, to podróże. Las jest moim domem, tam odnajduje wolność, spokój ducha i ukojenie.

ANNA KSIĄŻEK

Inżynier

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Anna Książek, mama wożąca tyłem, nosząca w chuście, wychowująca w duchu RB. Fascynatka metody Self-Reg i Porozumienia bez przemocy. Z wykształcenia magister inżynier po Politechnice. Prywatnie robię to, co sprawia mi radość i dzielę się tym z innymi. Staram się odkrywać w sobie nowe pasje, przełamywać bariery i podejmować ciekawe wyzwania. Napisanie rozdziałów do książki jest jednym z nich.

EDYTA KAMIŃSKA-PACHA

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Edyta Kamińska-Pacha, mama Helenki i Teodora. Przewodniczka w świecie chaosu i nadmiaru. Pomagam rodzicom uporządkować wiedzę z zakresu fundamentalnych potrzeb ich dzieci. Do projektu przekonała mnie otwartość na różne podejścia i filozofię rodzicielskiego życia z dziećmi. www.edytakaminska-pacha.pl

KATARZYNA PTASZYŃSKA

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Pewna dziewczyna chciała być mamą. Starała się, ale licho zwane poronieniem odbierało jej dzieci. Nie poddała się. Adoptowali z mężem troje dzieci. Były wspaniałe, ale skrzywdzone i zaniedbane. Rodzice pracowali nad nimi ciężko i kochali! Dzieci stały się silne, mądre i piękne. I żyli razem szczęśliwie. Teraz chcę podzielić się z wami moje wiedzą i siłą. www.niezkrwiazduszyiserca.blogspot.com

AGNIESZKA BIEŃKOWSKA

Doradca Laktacyjny i Doradca Chustonoszenia

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Nazywam się Agnieszka Bieńkowska. Jestem położną, Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym (CDL) oraz Doradcą Chustonoszenia ClauWi. Ukończyłam studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Swoją praktykę rozpoczęłam w Szpitalu Św. Rodziny w Warszawie, a obecnie pracuję w EMC Instytut Medyczny Szpital Św. Anny w Piasecznie oraz w Poradni Laktacyjnej i Szkole Rodzenia w CMP Piaseczno. Jestem założycielką i pomysłodawczynią Centrum Wspierania Rodziny „moreLOVE”, gdzie w ramach swojej praktyki zajmuję się przygotowaniem do prokreacji, ciąży, porodu, laktacji oraz opieki nad noworodkiem. Prowadzę konsultacje laktacyjne oraz poradnictwo w kwestii chustonoszenia. W pracy stosuję kinesiologytaping, chustę rebozo oraz akupresurę. Zajmuję się prawidłową pielęgnacją noworodka, opartą na wspieraniu rozwoju sensoryki, z uwzględnieniem napięcia mięśniowego. Interesuję się wychowanie dzieci w myśl rodzicielstwa bliskości, z wykorzystaniem potencjału młodego człowieka. Uczę masażu Shantala i komunikacji z noworodkiem poprzez dotyk. Cenię sobie świadome rodzicielstwo i wyciągam lekcję z pracy z rodzinami, którym towarzyszę w okresie okołoporodowym. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, aby świadczyć usługi najwyższej jakości.

MONIKA KROENKE

Dietetyk kliniczny

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Dietetyk kliniczny. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalizująca się w dietetyce pediatrycznej, a w szczególności w zaburzeniach odżywiania. Zawodowo zajmuje się doradztwem w żywieniu małych dzieci, a prywatnie jest mamą rocznej Alicji. Wyznaje zasadę, że każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego podejścia. “Złote rady” wychowawcze, a w szczególności żywieniowe, przyjmuje z uśmiechem, bierze je pod rozwagę, ale zawsze postępuje zgodnie z tym, co podpowiada jej instynkt i wiedza naukowa. W projekcie wzięła udział, żeby przekazać podstawy żywieniowe innym mamom, aby mogły podejmować swoje decyzje posiadając dostęp do rzetelnych informacji.

JOANNA SUCHOWSKA-ORUBA

Psycholog

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Przede wszystkim szczęśliwa kobieta, żona i mama. Na co dzień praktykuje Rodzicielstwo Bliskości. Fanka trójki swoich Dzieci. Psycholog pracująca z dziećmi i rodzinami. Zdarza jej się prowadzić zajęcia na uniwersytecie. Potrafi godzinami siedzieć na plaży i rozmawiać o tym, jak dobrze i jak trudno być rodzicem. I właśnie dlatego bierze udział w tym projekcie, bo dobrze być mamą. Bo lubi nią być. Bo chce wspierać kobiety w macierzyństwie. Raczkująca, niesystematyczna autorka bloga heighneedmama.wordpress.com

ASIA MICHNICKA

Pedagog

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Jestem mamą, pedagożką, aktywistką, a zawodowo zajmuję się szeroko pojętym „słowem”. Lubię rodzicielstwo bliskości, chustonoszenie, bycie tu i teraz. Opiekuję się dwoma psami i kotem po przejściach. Piszę na mamanaroslinach.pl o wegańskiej ciąży, wegetariańskiej rodzinie, karmieniu piersią, macierzyństwie, BLW.

PAULINA TARACHOWICZ

Pedagog

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Autorka bloga bilikid.pl – Jak uczyć swoje dziecko angielskiego, pedagog, mama dwóch chłopców, do których od narodzin mówi w po angielsku i po polsku, żona wspierającego męża.  Na swoim blogu podpowiada rodzicom jak w skuteczny i przyjemny sposób przekazywać dziecku język obcy już od urodzenia, nawet gdy rodzic nie włada tym językiem perfekcyjnie. Promuje wczesną naukę języków obcych przez zabawę z rodzicem w domowych warunkach. Blog: www.bilikid.pl Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/bilikidpl/?ref=bookmarks

DOMINIKA GAJEWSKA

Coach rodzicielski

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Zawodowo zajmuję się coachingiem rodzicielskim i eudcoachingiem. Co oznacza, że wspieram dzieci, rodziców i nauczycieli w ich rozwoju osobistym. Wspieram ich w trudnych momentach, pomagam im stać się osobami o jakich marzą być oraz powoduję by szybciej osiągali swoje  cele zawodowe i prywatne. Nie mam magicznej różdżki, ale przy pomocy narzędzi coachingowych jakie używam podczas sesji coachingowych, faktycznie dzieją się magiczne rzeczy. Ludziom chce się na nowo żyć, odkrywają swoją wewnętrzną motywację i siłę, nabierają pewności siebie, realizują cele i zaczynają sięgać po więcej i więcej.

Szkolę również nauczycieli z kompetencji miękkich; przeprowadzam superwizje ich pracy, staram się zarażać pozytywną energią i zmieniać nastawienie do edukacji. Rocznie szkolę ponad 1000 nauczycieli pokazując im, że edukacja może być łatwa i przyjemna. Do polskich szkół (szkolę na terenie całej Polski) staram się wprowadzać innowacyjne rozwiązania i pokazuję nauczycielom, ze choćby educoaching jest jednym z tych dobrych rozwiązań.

Ponadto jestem właścicielką firmy Impuls- Twoje Centrum Rozwoju gdzie na co dzień zajmujemy się diagnozą i terapią dzieci, młodzieży oraz pomocą dla dorosłych.

Prywatnie moje życie wypełniają dwaj najwspanialsi mężczyźni- Filip i Michał, bez których nie wyobrażam sobie życia.

Ogromną wartością tej książki jest to, że napisały ją nie tylko ekspertki w danych dziedzinach, ale przede wszystkim Mamy. Znajdziesz tu połączenie zarówno wiedzy i doświadczenia zdobytego w danym zawodzie, jak i praktyki z domowego zacisza.

Myślę, ze nikt lepiej nie doradzi matce jak druga matka, która „coś” już przetestowała zarówno  u swoich klientów jak i na własnych dzieciach. Poradników na temat ciąży i wychowania dzieci znajdziesz wiele- ten jest wyjątkowy bo napisały go Mamy w oparciu o własne historie i doświadczenia. Życzę udanej lektury.

Dominika Gajewska coach rodzicielski, educoach, Z-ca Dyrektora Wrocław ICF Poland, właścicielka firmy Impuls-Twoje Centrum Rozwoju www.centrum-impuls.pl

MARIKA KACZMAREK

Położna

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Jestem położną rodzinną i edukatorem ds. laktacji. Od zawsze chciałam nieść pomoc przyszłym mamom, dlatego 6 lat temu wpadłam na pomysł założenia pierwszego w sieci bloga poradnikowego prowadzonego przez położną – Porady Położnej. Jestem lokalną aktywistką. Biorę udział w spotkaniach dla mam, eventach i konferencjach dla rodziców.  Swój zawód wykonuję z pasją, tolerancją i zrozumieniem dla drugiej osoby. Prywatnie jestem pozytywnie zakręconą mamą trójki cudownych dzieci i szczęśliwą żoną. Uwielbiam fotografować i słuchać muzyki. W projekcie “Mamy piszą książkę” wzięłam udział z ogromną przyjemnością, mając na celu pokazanie, że polskie położne rodzinne są ogromnym wsparciem w okresie wczesnego macierzyństwa. blog.polozna-online.pl, marikas3.wixsite.com/mojapolozna, facebook.com/poloznaonline

ASIA OLEJARCZYK

Pisarka i tłumaczka

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Autorka książek dla dzieci, tłumaczka literatury, mama Trzech Muszkieterów. Współpracuje z kilkoma wydawnictwami. Urodziła się w Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci, a to zobowiązuje. Chociaż zna kilka języków, najbardziej fascynują ją słowa wymyślane przez maluchy. Ani szkoły, ani uniwersytet nie nauczyły jej tyle, co bycie mamą. Uwielbia książki, zapach deszczu, sernik mamy i śmiech dzieci.” Adres autorskiej strony: http://joannaolejarczyk.wixsite.com/asiaolejarczyk Fanpage na FB:  https://www.facebook.com/AsiaOlejarczykStronaAutorska/

AGATA MAJOR

Pedagog, logopeda

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Pedagog, logopeda, podróżniczka. Z pasją wykonuję swoją pracę, obserwuję świat dziecka i odkrywam drogę rodzicielstwa. Jestem mamą trójki dzieci urodzonych w domu. Do projektu „Mamy piszą książkę“ zaangażowałam się dzieląc się osobistą historią domowych porodów. Wspólnie z mężem prowadzimy bloga podróżniczego www.majorsworldtour.pl

PAULINA MILONAS

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Mama Toli i Jonasza, współzałożycielka Fundacji Ogarniającej Rodzinne Tematy FORT (www.fortgrodzisk.pl) . Na co dzień pracująca mama, która wspiera inne mamy poprzez fundacyjne działania (od szkoły rodzenia, przez karmienie piersią, po powrót mam do aktywności zawodowej). Aktywnie promuje ciekawe inicjatywy wokół macierzyństwa, dlatego z przyjemnością zaangażowała się w projekt Mamy piszą książkę.

AGNIESZKA MALISZEWSKA

Psycholog i seksuolog

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Nazywam się Agnieszka Maliszewska i mam nadzieję już zawsze realizować się w najważniejszej roli, w jakiej przyszło mi się odnaleźć – roli matki. Z zawodu jestem psychologiem, posiadam również wykształcenie seksuologiczne. Moją misją jest przede wszystkim wspieranie rodziców w edukacji seksualnej dziecka, w związku z czym prowadzę bloga seksmisjazpsychologiem.pl. W projekcie „Mamy piszą książkę” wzięłam udział, ponieważ jest to projekt wyjątkowy i piękny – czułam, że nie może mnie tam zabraknąć.

LILA MAŚLANKA-PAWLIK

Psycholog

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Nazywam się Lilla Maślanka-Pawlik i jestem psychologiem. Pracuję głównie z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzicami, służąc wsparciem i pomocą w rozwiązywaniu różnych problemów wychowawczych. Szczegółowe informacje o  tym, czym się zajmuję znajdziesz na mojej stronie internetowej www.psychologdlaciebie.com.plPrywatnie jestem żoną i mamą cudownego jedenastolatka. Naszą rodzinną pasją są podróże. W projekcie wzięłam udział, gdyż zarówno z własnego doświadczenia jak i historii moich pacjentów, wiem, że macierzyństwo to piękne, a zarazem trudne doświadczenie.

EWA BOLESTA-MROCZEK

Dziennikarka

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Mama w rodzinie patchworkowej, wychowuje 2 nastolatków i trzylatkę. Z wykształcenia dziennikarka. Przez lata rozwijała komunikację w międzynarodowych stacjach TV, w końcu postawiła na swój rozwój. Prowadzi własny biznes, we współpracy z ludźmi z całego świata, od których chłonie wiedzę. Wierzy, że ograniczenia są tylko w głowie. Swoje dzieci uczy żeby miały ogromne marzenia i pracowały nad ich spełnianiem. Lubi próbować nowych rzeczy, dlatego zaangażowała się w projekt Mamy Piszą Książkę. www.linkedin.com/in/ewabolesta ; facebook.com – grupa Tajemnice Młodości

MARTYNA PAWELEC-SZCZEPANIAK

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Szalona mama szalonego Stasia. Pracownik korporacji  z branży TSL (Może właśnie to pozwala ogarnąć multitasking przy turbo aktywnym i wymagającym dziecku;) Miłośniczka salsy i zumby. Pływająca dla odstresowania, a także z wielkim entuzjazmem organizująca przyjęcia niespodzianki dla swoich przyjaciół Udział w projekcie związany z charytatywnym  charakterem tego przedsięwzięcia a także swoista terapia dla samej siebie  w najcięższym okresie macierzyństwa.

MONIKA

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Od maja 2017 roku jestem mamą Stasia. Wzięłam udział w projekcie ponieważ, chciałabym zarazić jak największą liczbę mam miłością do chustonoszenia, świadomego macierzyństwa i rodzicielstwa bliskości. Budowanie więzi poprzez tulenie, karmienie piersią, chustonoszenie i wychowanie w duchu rodzicielstwa bliskości jest najwspanialszą rzeczą jaką możemy podarować swoim dzieciom, która będzie procentować w przyszłości. Mam nadzieje, że ta książka pomoże w spokoju i z pewnością siebie wejść na tą cudowną ścieżkę jaką jest rodzicielstwo.

ELA ŁUCZAK

Grafik kreatywny

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Grafik kreatywny. Jestem mamą wymagającej 2,5 latki. Biorę udział w projekcie, bo chce pokazać prawdziwy obraz macierzyństwa. Dodatkowo w duszy gra mi kreatywne szaleństwo więc pomogłam przy stworzeniu logotypu dla naszej akcji. Na co dzień prześcigam się z córką w wymyślaniu najbardziej odjechanych pomysłów na spędzanie czasu z dzieckiem „wszędobylskim” i „szybkonudnym”. Bycie mamą to największe wyzwanie w moim 37-letnim życiu.

ANETA KIERLAŃCZYK

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Mama Oliwii i Leny. Zarządzać, analizować księgować i rozwiązywać problemy. Moja doba mogłaby mieć 36h 🙂 Zawsze jest coś do zrobienia. Zakochana w dzieciach i ich ojcu … W fotografii, podróżach i muzyce. https://500px.com/toolfis

KATARZYNA RING-ANDRZEJCZUK

Dietetyk kliniczny i certyfikowany diet coach

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Nazywam się Kasia Andrzejczuk. Z wykształcenia i pasji jestem dietetykiem klinicznym, a także certyfikowanym diet coachem. Prowadzę blog www.kasiandrzejczuk.pl Prywatnie – żona Łukasza i mama Tosi i Ali. Interesuję się wszystkim, co jest związane ze zdrowym trybem życia.  Ciekawi, mnie wszystko to, co związane z ciałem i umysłem. Czasami lubię poeksperymentować w kuchni. Znajdziecie u mnie sporo fajnych przepisów. Zapraszam do poznawania nowych smaków. Wiele czasu poświęcam na dodatkowe szkolenia oraz konferencje naukowe, a także na zgłębianie literatury fachowej dotyczącej dietetyki, psychologii oraz coachingu. Swoją wiedzą dzielę się z mamami, pokazuję, że gotowanie dla rodziny może być zdrowe, łatwe i przyjemne! Cieszę się, że mogłam wziąć udział w projekcie „Mamy piszą książkę”.

MONIKA FOŁTA

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Mama dwóch cudownych synów. Kuba 4 lata Szymon 8 miesięcy. Przystąpiłam do projektu, bo uczucie spełnienia prywatnego było dla mnie równie ważne co spełnianie się jako mama. Praca przy tworzeniu książki przez Facebook była idealna. Zawsze chciałam pisać ale nigdy nie wiedziałam jak zacząć. Teraz mogłam podzielić się swoim doświadczeniem, a także wykorzystać doświadczenie innych mam.

ULA ROŻKO

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Jestem mamą 1,5-rocznego Jakuba. Tylko tyle i aż tyle. Macierzyństwo to dla mnie dość nowa i jak dotąd najważniejsza rola w życiu. W jego początkach otrzymałam i wciąż otrzymuję mnóstwo wsparcia od innych mam – tych bardzo mi bliskich ale i tych spotykanych na internetowych grupach. Wzięłam udział w projekcie z chęci dzielenia tego cudownego i jednocześnie trudnego doświadczenia z innymi dziewczynami oraz by udowodnić, że możliwa jest „sztama mam”, bez złośliwości i nachalnych rad, za to w życzliwości i wzajemnym zrozumieniem.

MAGDALENA ŁOZIŃSKA

Muzyk i fizyk

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Mama Łucji i Nikosia. Wzięłam udział w tym wspaniałym projekcie, ponieważ nawet wtedy, gdy nie chcę nikogo pouczać, mądrzyć, czy wtrącać się, to jednak matczyny głos zawsze zmusza mnie do wyrażenia swojej opinii. Po prostu chciałabym być pomocna, żeby innym mamom było lżej na początku trudnej i zawiłej rodzicielskiej drogi.

Z wykształcenia jestem muzykiem i fizykiem, z zawodu – nauczycielem gry na skrzypcach oraz fizyki, ale przede wszystkim jestem mamą dwójki wspaniałych urwisów Łucji i Nikosia oraz żoną Piotrka. Jestem mamą, która chętnie uczy się i stara się cały czas pracować nad sobą. Gdy ktoś podaje mi sensowne i logiczne argumenty, staram się naprawiać swoje błędy. Od wisiadeł przeszłam na chustową stronę mocy, od fotelików FWF przeskoczyłam do RWF… Jestem mamą dkp. Po pierwszej cesarce odważyłam się na vbac. Po prostu staram się dokonywać możliwie najlepszych wyborów, choć muszę przyznać, że każdy temat wymaga wielu godzin czytania, szperania i rozmów ze specjalistami.

ANNA KWIATEK-KUCHARSKA

Architekt i filolog

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Jestem mamą dwójki dzieci, architektem i filologiem. Fascynuje mnie poród, narodziny dziecka ale też matki. Moje młodsze dziecko urodziłam w domu. Jestem Ambasadorką Błękitnego Porodu. Staram się przekazywać dalej wiedzę opartą na badaniach naukowych, ale także stwarzać przestrzeń do wymiany doświadczeń. Rodzicielstwo traktuję jak kolejne hobby, w końcu zajmuje mnóstwo czasu, jest dla mnie świetną okazją do rozwoju osobistego. Wzięłam udział w projekcie bo lubię się dzielić wiedzą i zawsze chciałam napisać książkę.

MONIKA ZALEWSKA

Analityk

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Pracuje jako analityk ryzyka finansowego w banku. Prywatnie szczęśliwa żona i mama córeczki. Z zapałem i determinacją próbuje pogodzić te wszystkie życiowe role z lepszym lub gorszym skutkiem, ale to rodzina jest jej największą życiową pasją, największym sukcesem. Pewnego dnia w natłoku obowiązków, w potrzebie oderwania się od codzienności postanowiła, że zrobi coś szalonego w swoim życiu, oderwie się od liczb i tabelek i napisze rozdział do książki.

KINGA PÓŁCHŁOPEK

Biolog

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Cześć jestem Kinga Półchłopek – szczęśliwa żona zawsze wspierającego mnie męża oraz mama dwóch cudownych dziewczynek Igusi i Zosi. Będąc na macierzyńskim postanowiłam założyć bloga optymisstka.pl. Jestem pełnoetatową mamą, która w międzyczasie zajmuję się swoją małą, rodzinną manufakturą z akcesoriami dziecięcymi miniMe.pl. Z wykształcenia jestem biologiem z zamiłowania instruktorem tańca czyli całe moje życie kręci się wokół dzieci:) Cieszę się , że mogłam dołożyć malutką cegiełkę do projektu Mamy piszą książkę tworząc jeden z rozdziałów.Ps. Życzę wszystkim czytającym mamom czerpania wiedzy, odnalezienie odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania i mnóstwo uśmiechu podczas czytania tej wyjątkowej książki. Link do bloga: www.optymisstka.pl

MAŁGORZATA JONCZY-ADAMSKA

Psycholożka, pedagożka

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Psycholożka, pedagożka, emigrantka. Mama Maćka i Igi. Trenerka i działaczka antydyskryminacyjna. Zafascynowana bliskościowymi podejściami i metodami wychowawczymi. Uwielbia przyjaźnić się z kobietami i czytać. „Wzięłam udział w projekcie, ponieważ od zawsze uwielbiam mądre inicjatywy zrzeszające kobiety. A od kiedy jestem mamą, niezwykle doceniam opowieści innych matek, takie prawdziwe, życiowe, nielukrowane. Zbiorem takich opowieści jest ta książka”. O macierzyństwie na emigracji pisze bloga www.joszkanorweska.blogspot.com.

SYLWIA WŁODARSKA

Położna

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Jestem żoną, podwójną mamą dwóch wspaniałych dziewcząt, z zawodu i zamiłowania położną. Pracuję w Klinice Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Pomimo tymczasowej przerwy w wykonywaniu zawodu pragnę się ciągle rozwijać i robić coś pożytecznego dla innych, stąd też udział w projekcie „Mamy Piszą Książkę”.

MARIA MIROWSKA-JON

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Mama Zuzi (lat 7) i Lili (lat 4), żona taty dziewczynek – Przemysława.

AGNIESZKA BUKOWCZAN-RZESZUT

Pisarka

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, pisarka, dziennikarka, redaktorka, tłumaczka. Zajadły mól książkowy, pasjonatka słowa pisanego, niestrudzona badaczka i popularyzatorka tematów kontrowersyjnych, mrocznych tajemnic historii i kulturowych zagadek. Związana z krakowskimi wydawnictwami Astra, Znak i Otwarte, wieloletnia publicystka i recenzentka „Ciekawostek Historycznych” oraz „TwojaHistoria.pl”, kwartalnika „Creatio Fantastica”, a także licznych tytułów prasowych, w tym m.in. „Focus Historia” czy „Świat Wiedzy”. Autorka książek „Siedem Śmierci. Jak umierano w dawnych wiekach” oraz „Jak przetrwać w średniowiecznym Krakowie” wydanych nakładem Wydawnictwa Astra.

NINA WOJTYRA

Dietetyczka

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Najczęściej pracuję z mamami, które natrafiają na trudności związane z żywieniem swoich dzieci. Pomagam znaleźć przyczynę problemu i jego rozwiązanie. Wspieram w procesie zmian w żywieniu. Inspiruję i daję wiedzę – a więc wszystko, czego Ci potrzeba, by poczuć, że znów panujesz nad sytuacją! Jestem dietetyczką, a teorię dotyczącą żywienia dzieci mam w małym palcu. Ale wiem, że życie wiele weryfikuje, bo tak jak Ty – jestem mamą. Moje kompetencje dietetyczne codziennie wystawia na próby, ulepsza i szlifuje trójka urwisów. Możesz być pewna – zrozumiem Cię. Skorzystaj z mojego ponad 10-letniego doświadczenia i rozpocznij pracę nad zdrowymi nawykami żywieniowymi swoich dzieci.

ALICJA DZIERŻAK

Edukatorka

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Cześć. Jestem mamą już prawie dwuletniej Sławiny wychowywanej w duchu Rodzicielstwa bliskości, podróżniczką (moje rozdziały powstawały w Peru), konsultantką, wspierającą rodziców w ich drodze do świadomego rodzicielstwa oraz żoną najbardziej bliskościowego Taty, jakiego znam. Dołączyłam do projektu „Mamy piszą książkę” aby ułatwić Mamom u progu ich macierzyństwa podjęcie tych przeróżnych decyzji, które je czekają. Zapraszam do odwiedzenia moich miejsc w sieci: www.facebook.com/DargaDlaRodzicow; www.darga.pl

KATARZYNA KUCZER-KOSZUK

Redaktorka, polonistka

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Jestem mamą Hubcia, małego hajnida o wielkim temperamencie, żoną swojego męża (nudy). Z zawodu – edytorką tekstów i nauczycielką. Po trzecie – miłośniczką literatury, dobrej muzyki, jedzenia, wina i swojego życia. W wychowaniu i nauczaniu – fanka pozytywnej dyscypliny. Zgłosiłam swoją pomoc w projekcie, aby przyczynić się do powstania poradnika, który sprawi, że już nigdy żadna mama nie będzie czuła się tak zagubiona na początku swojego macierzyństwa, jak ja.

ZUZANNA ANGELOSANTO

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Zostałam Mamą Yody, kiedy urodził się mój starszy syn i zaczęły na nas spadać po kolei coraz to nowe wyzwania związane z jego zdrowiem. Zaczęło się od poważnych problemów ze wzrokiem i eskalowało do operacji na otwartym sercu. Żeby jakoś wszystko sobie poukładać w głowie zaczęłam pisać bloga o nas. Projektem Mamy Piszą Książkę zainteresowałam się od razu bo jest namacalnym przykładem kobiecej współpracy oraz dzielenia się mądrością. Cieszę się jak dziecko wiedząc, że dwa moje teksty były wystarczająco dobre aby znaleźć się w książce. mammayody.wordpress.com

MAGDA STOLARSKA

Położna, CDL

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Jestem położną i Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym. Promuję przede wszystkim naturalne podejście do ciąży, porodu, laktacji i wychowania dzieci. Bardzo lubię edukacyjną część mojej pracy – dzielenie się zdobytą wiedzą i doświadczeniami z kobietami oraz ich rodzinami. Uważam, że podstawą jest budowanie u rodziców poczucia kompetencji i wiary we własne możliwości. Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców i żoną 🙂

MONIKA TROCHA

Coach rodzicielski

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

Pomagam rodzicom w akceptacji emocji dziecięcych i modyfikacji niepożądanych zachowań, w oparciu o autorski program szkoleniowy dla rodziców, którzy poszukują partnerstwa i szacunku w relacji z dzieckiem. Moje klientki, to ambitni rodzice, którzy wyrzucają ze swojego domu systemy kar i nagród, a każdą sytuację dotychczas trudną postrzegają jak otwarte pole do pracy nad inteligencją emocjonalną swojego dziecka. https://www.facebook.com/coachingowelove/, https://www.facebook.com/groups/163908167548180/ www.coachingowelove.pl

MAGDALENA SZCZUKIEWICZ

Założycielka portalu www.MyMamy.pl 

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

 Po pierwsze Mama: Basi, Mikołaja, Wojtusia. Inicjatorka mamowych spotkań, promotorka aktywnego spędzania czasu w okresie macierzyńskim. MyMamy.pl jako platforma do poznawania się między Mamami jest wyszukiwarką innych Mam po lokalizacji oraz wieku dziecka. MyMamy.pl jest także organizatorem Ogólnopolskiego Cyklu Pikników dla Mam.